En son ne zaman bir durumla savaştın? En son ne zaman yazmak, konuşmak, hatta nefes almakta zorlandın? Hayatımızda olan engeller bize biz olduğumuzu gösterecek. Bazen böyle zamanlar, dünya gerçekten içimizdeki şeyleri bir anlık hal alıyor. Yolumuzu bloke eden her şey, aslında ortaya çıkan yeni bir bölümümüz olan yeni bir yol sunuyor. Engeller, bizi daha sonra ne yapacaklarını öğrenmemizi sağlıyor.

Engeller bizi daha güçlü ve daha zorluyor. Zor olsalar bile bunu farklı bir ışıkla görebilir ve bununla ilgili bir şeyler yapmak için kararlılığımız olur. Durumumuzu, dünyamızı ve kendimizi geliştirmek için cesaret uygulamak için bize bir şans verir. Önceliklerimizi farklı bir perspektifle görmemize yardımcı oluyor. Aynı zamanda amaçlı bir şey yapmamızı sağlıyor. Gerçekten neler yapacağımızı bildiğimizde, ortaya çıkan engeller daha küçük ve daha yönetilebilir görünme eğilimindedir.

işadamı bir engel üzerinde atlama

Zamanımızın değerindeki engeller ile yaşamın dokumacılığının bir parçası olarak onları kabul etmiyorsak olan engeller arasındaki farkı anlayamayız. Her meydan okuma, tırmanmamız gereken devasa bir dağa benziyor. Fakat bir kere belirlenmiş ve sabırsız kalınca, beklenmedik bir şekilde engellerin çoğumuz azaltılır.

Engeller bizi daha yaratıcı kılar. Sadece başkalarını bırakan engellerle uğraşırken kendimizi topraklarımızda bulabiliriz. Bir kereliğine direndikten ve direndikten sonra, başkalarının öğretilmesi çok sabırsız olduğunu öğrenebiliriz.

Ayrıca hayatımızda anlam bulmamıza yardımcı olur. Olayın kendisi ve ne demek olduğu konusunda kendi kendimize anlattığımız öykü var. Kendi acılarını düşünme zamanı olmayacak çünkü acı çeken başka insanlar var ve onlara çok odaklanıyorsun. Bize hayatlarımızı değiştirme fırsatı verir. Varlığımızı yeniden gözden geçirmeliyiz. Ve bunu yapmaya cesaret edersek, hayatımızda bir değişiklik yapmak için bir fırsat sunulur.

Eğer bize ne yapıyorsa, oyunun kuralları ve koşulları bize ait değildir. Hayatta en büyük, en kötü engel doğal afetler, ekonomik tıkanıklıklar ve zamansız ölümdür. Unutulması kolay olan bir şeyi hatırlatıyor – hayatımızdaki çoğu şey üzerinde aslında ne kadar az kontrole sahip olduğumuz. Ancak yine de aynı solukta kontrolümüzün bulunduğu tek şey var: bizim tepkimiz.

Bu engeller, bize ne tepki verdiğimizden vazgeçmenin önemini hatırlatıyor. Bunu içselleştirdiğimizde, engellerimizi daha da çok sevmemize izin veren daha yüksek bir iç barış düzeyi elde edebiliyoruz.

Bir kere bunu benimsediğimizde, tüm diğer engeller kendilerini imkansız kılmazlar. Ve son olarak, çabalarımızın üstesinden gelebilecek engeller üzerinde yoğunlaşabileceğiz.

Başarı, engeller olup olmadığına değil, onlara tepki göstererek belirlenir. Ve eğer bu engelleri bir çit olarak görürseniz, bunlar başarısızlık bahanesiniz olurlar. Onlara bir engel olarak bakarsanız, her biri sizin için güçlendirecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *